قرص کلسیم سیترات 500 میلی گرم + ویتامین د3 200 واحد

نویاساپورت®

قرص کلسیم سیترات 500 میلی گرم + ویتامین د3 200 واحد، در بسته بندی 60 عددی

  • توضیحات عمومی(مکانیسم اثر): این مکمل برای پیشگیری یا درمان سطح پایین کلسیم خون در افرادی که در رژیم غذایی خود کلسیم کافی دریافت نمی کنند و یا برای درمان بیماری های ناشی از سطح پایین کلسیم مانند پوکی استخوان، استئومالاسی/راشیتیسم، کاهش فعالیت غده پاراتیروئید (هیپوپاراتیروئیدیسم) و بیماری عضلانی خاص (تتانی نهفته) استفاده می شود. همچنین ممکن است در افراد خاص (از جمله بارداری، شیردهی یا یائسگی، افرادی که داروهای خاصی مانند فنیتوئین، فنوباربیتال یا پردنیزون مصرف می کنند) برای اطمینان ازکافی بودن میزان کلسیم مصرف شود. کلسیم نقش بسیار مهمی در بدن دارد. برای عملکرد طبیعی اعصاب، سلول ها، عضلات و استخوان ضروری است. اگرکلسیم کافی در خون نباشد، بدن کلسیم را از استخوان ها گرفته و در نتیجه استخوان ها ضعیف می شود. ویتامین D به بدن شما کمک می کند تا کلسیم و فسفر را جذب کند. داشتن مقادیر مناسب ویتامینD ، کلسیم و فسفر برای ساخت و حفظ استحکام استخوان ها مهم است.
  • مقدار و نحوه مصرف عمومی:مقدار مصرف پیشنهادی این فرآورده، روزانه 1 الی 2عدد با فاصله، به همراه غذا با یک لیوان پر آب یا طبق دستور پزشک یا داروساز مصرف نمائید.
  • موارد منع مصرف:در صورت بالا بودن میزان کلسیم در خون و وجود هر گونه حساسیت به فرآورده قبل از مصرف با پزشک یا داروساز خود مشورت نمائید.
  • موارد احتیاط مصرف: در افراد با نارسایی کلیوی، دارای بیماری آترواسکلروزیس، هیستوپلاسما با احتیاط مصرف گردد. از مصرف مقادیر بیشتراز حد مجاز این فرآورده اجتناب نمائید.

  • مصرف در دوران بارداری و شیردهی: مصرف در دوران بارداری و شیردهی در دوز پیشنهادی(طبق نظر پزشک و یا داروساز) مجاز می باشد.

  • تداخلات دارویی: سفتریاکسون، سیپروفلوکساسین، اندوکسین، نورفلوکساسین، اسپارفلوکساسین، ترووافلوکساسین، تتراسایکلین، ماینوسایکلین، دمکلوسایکلین، بیس فسفونات ها، لووتیروکسین، لیتیم، سوتالول، استروژن، دیلتیازم، وراپامیل، آملودپین، آلومینیوم، دیورتیک های تیازیدی، سایمتیدین، هپارین، کلسی پوترین؛ در صورت استفاده همزمان از سایر داروها حتماً پزشک خود را مطلع نمائید.

  • شرایط نگهداری: فرآورده را دور از نور، رطوبت و در دمای کمتر از 30 درجه سانتی گراد نگهداری نمائید.

×

سلام!

برای ارتباط با ما بر روی لوگو کلیک کنید و از طریق چت واتس اپ پیام دهید یا به ما ایمیل بزنید:  info@noyan-pharma.com

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟